VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

MS juniorů 2009 - Francie

04.08.2009 23:59  !!AKTUALIZOVÁNO!!5. - 8.8. MSJ Brive-La-Gaillarde

Dobrý den všem!
Rozhodl jsem se, že Vám počínaje dneškem budu přinášet aktuální zpravodajství z probíhajícího Mistrovství světa ve veslování juniorů ve francouzském Brive-La-Gaillarde. Na stránkách worldrowing sice naleznete aktuální časové rozpisy, přihlášené posádky a v neposlední řadě i výsledky a nějaké ty fotografie, ale těchto věcí není nikdy dost:o)
Dny budu postupně přidávat odzhora.

Den 0.
Tak jsem tu zase stále ještě s nezávodním reportem o dění na MSJ. Ale už zítra to všechno nabere zcela jiné obrátky a začne ta pravá zábava. Pro začátek smutná zpráva, fotky stále nejsou, vrhnu se na to zítra, připojení stále stávkuje.
Včerejší zpráva se nesla v lehce kritickém duchu hlavně co se jídla týká. Začínám jídlem, protože to bylo to první, co většina z nás dnes brzo ráno viděla. Snídaně se totiž odehrávají mimo závodiště a máme to asi 10 metrů "daleko". Ale zpět k hodnocení. Jestliže jsem včera jídlo nepochválil, tak dnes bylo na jedničku. Spousta pečiva, džemy, jogurty, sladké pečivo, topinkovač, džus, káva, mléko, corn flakes... Skvělé. Na snídani jsme se dozvěděli taky o prvním setkání chlapců s francouzskou "kulturou". Uvozovky píši zcela záměrně, protože toto setkání se odehrálo na posteli. Kdo se už někdy setkal s klasickým stylem stlaní lůžek ve středozemí a podobných zemích asi ví, že je klasicky povlečená postel, přes tu bývá přeložena lehká deka a ta je ještě přikryta přehozem, který bývá založen pod matraci. Počáteční odpor, který kladl již zmíněný přehoz hochy evidentně odradil a usoudili, že jim prostě peřinu dát zapomněli. Inu vzal si jeden mokrý ručník a druhý svůj spacák a přenocovali. Ráno nás svým příběhem velmi obveselili (v překladu někteří se smáli až plakali :o) ). Píšu beze jmen, ale právě jsem se rozhodl, že jejich jména odhalím. Nejsou jimi nikdo jiný než náš Honzík a na dvojce sedící Tomáš. Na jejich obranu nutno podotknout, že ve dvou se to lépe táhne, ale taková vymyšlená blbost se ve dvou taky o dost líp rozvíjí. Hlavně, že se navzájem podpořili:o).
Ale zpět k veslování. Ráno jsme jeli na závodiště a tam absolvovali normální trénink techniky. Věděli jsme, že na vodě bude husto a že si nezaveslujeme a taky jsme k tomu tak přistupovali. Chlapci si otestovali několik soupeřů i nesoupeřů a zjistili, že to tak špatné není a to mně osobně stačí. Po ranním rozveslování následoval oběd a zde musím opět Francouze po včerejšku lehce pochválit. Někteří nejmenovaní členové výpravy se od včera poučili a nápad, že si vezmou pečenou kuřecí kýtu a zkonzumují ji plastovým příborem jim už nepřipadal tak skvělý, jako po zahajovacím ceremoniálu. Po obědě následoval odjezd na hotel, kde se odpočívalo. Ve 4 následoval návrat zpět na závodiště, kde byl v plánu druhý dnešní trénink. Ještě před tréninkem jsme zvládli kontrolní vážení lodi - prošli jsme bez problémú (ne jako osma, která aby si vzala do lodi cihlu:o) ). Na vodě jsme se nechtěli moc zdržovat, jednak bylo přes 30°, bezvětří a sluníčko si dnešek vážně moc užívalo, ale provoz byl snad ještě hustší než dopoledne. Kluci na dvojskifu zvládli opět 2 bazény, osmiveslice dokonce 3 a všichni už jsme po volnějším včerejšku šli malinko do zatažena, aby to zítra nebyl zas takový šok. Po tréninku jsme absolvovali další jídlo. Kdyby to vypadalo, že tady jen jíme, tak to tedy ne. Ale vážit se raději nebudeme:o) Dozvěděli jsme se taky, s kým budeme mít možnost změřit síly v rozjížďce. Soupeři nám budou posádky Slovinska, Belgie, Bulharska a Moldávie. První tři lodě postupují přímo do čtvrtfinále a ostatní do oprav, které nás ale vůůůbec nezajímají:o) Potřebujeme dojet co nejlépe, neboť jak známo, čím lepší výsledek v rozjížďce, tím "lehčí" čtvrtfinále. Opět píšu s uvozovkami, protože konkurene je obrovská. Takže zítra od 12:48 držte palce a myslete na kluky ať jim to frčí. Předpověď nám slibuje takřka bezvětří a 32° a to až do čtvrtka, takže to bude náročné.
Na závěr se onlouvám za zpoždění, probíhala porada trenérů a Kuba s Vojtou měli půjčený počítač:o)

Den -1.
Po ukončení závěřečného týdne, který se odehrál na velmi rychlém račickém kanálu, jsme se přesunuli do Prahy a tam přečkali noc ze soboty na neděli. Na neděli 17:00 byl naplánován odjezd autobusu z Podolí. Na lodi jsme provedli několik posledních oprav/úprav a v očekávání bouřky a deště bylo zaveleno k  nástupu na palubu autobusu. Bouřka, a nutno podotknout, že opravdu pořádná bouřka, nás zasáhla kus za Prahou. Nic moc hezký začátek cesty. Po třetím dešti jsme si říkali, že už to horší ani být nemůže.
Po 18-ti !!!! hodinách strávených v autobuse jsme v pondělí v 11 hodin dopoledne dorazili k Lac du Causse a přivítalo nás slunečné počasí s lehkým a hlavně přímým povětrem. Hezké jezero s písčitou pláží, obklopené ze všech stran skalami a svažitými, úzkými cestičkami. Vlek už byl na místě a tak nezbývalo než zařídit akreditace, stravování, nahodit lodě, ulovit si stojan, odtrénovat. Dvojskif s Kubou a Vojtou šel stejně jako osmiveslice s Honzou Psotkou na háčku proveslovat jeden "bazén" pro dobrý pocit a také vytřepání únavy z náročné cesty. Opravdový trénink je na pořadu dne až v úterý, kdy se chystáme ještě na dvoufázi. Důležité bylo, že kluci mají z jízdy přijatelné pocity, kdy jim loď jako již tradičně úplně ideálně nesedí, ale rychlostně zle potrápili párovou čtyřku juniorů z Řecka :o)  Dále bylo nutné zařídit odvozy na ubytování a u pánů z firmy Filippi opravu naší lodi. Jak je patrné, nebylo toho zrovna málo. Na doražení si pořadatelé nachystali dloooouhý zahajovací ceremoniál. Započalo to 45 minut trvající čekání na začátek pochodu jednotlivých výprav, kdy spontánně docházelo ke skupinovému focení národních týmů. Obzvláště vtíravě všudypřítomná byla děvčata z Běloruska. Vtipně také působila scéna, kdy po fotce americké výpravy, čítající hrubě k 50-ti osobám, nastoupilo skupinové foto reprezentací veslařsky exotických zemí. Tyto výpravy čítaly od jednoho do dvou členů a až shromážděním několika takovýchto států vznikla skupinová fotografie v pravém smyslu slova. Po průchodu výprav městem jsme se dostali na náměstí, kde se odehrál samotný zahajovací ceremoniál. Několik řečníků na začátku, zajímavá taneční choreografie vprostřed a veskrze ubíjející taneční vystoupení na závěr. Po dlouhém ceremoniálu už nás čekala jen večeře a hotel. Na večeři se chlapci těšili, ale myslím si, že Francouzi se tentokráte nepředvedli v nejlepšm světle. Organizace skvělá, ale chuť žádná. Já osobně bych oželel raději tu organizaci.
Na závěr dne se vyplňovaly dotazníky pro FISA databázi atletů, ale to by vydalo na samostatnou knihu. Zítra, pokud pošlape lépe internetové připojení, se pokusím dodat několik fotografií (pořídil jsem jich asi 150) a samozřejmě přidám aktuální zprávy z dějiště světového šampionátu juniorů.
S pozdravem z Francie JŠ.


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace