NIO Wellness

3x bronz z Mistrovství ČR ža

03.07.2009 07:28  3x bronz z Mistrovství ČR žactva a dorostu

3x bronz  z Mistrovství ČR žactva a dorostu

Ve dnech 26.-28.6.2009 se konalo na kanále v Račicích Mistrovství České republiky ve veslování žactva a dorostu, kde veslaři z Čech a Moravy závodili u titul mistra ČR.Závodníci bojovali v pátečních rozjížďkách o postup do sobotního semifinále a nedělního finále, z kterého si naši závodníci přivezli tři bronzové medaile. Je vidět, že nová koncepce a přístup k tréninku a závodníkům v našem klubu nese své ovoce. Změna trenéra  velmi prospěla dorostencům Přemku Pappovi a Adamu Štěrbákovi, kteří spolu zasedli do dvojskifu, ve kterém vybojovali v silné konkurenci třetí místo. O velké drama se před semifinálovou jízdou  skifu dorostenců  postaral Adam Štěrbák, když přijel na start s nesprávným startovním číslem, protože si chybně přečetl losování a zaměnil číslo závodu se startovním číslem. Rozhodčí mu dal  na startu pokyn, že s chybným startovním číslem ho nepřipustí na start a bude ze závodu diskvalifikován. Bohužel  do startu scházelo necelých 5 minut, za tuto dobu se trenéru Mirku Burešovi ani panu Pazderkovi z Děčína na mopedu  nepodařilo dojet do cíle, vyzvednout  správné startovní číslo a dojet znovu na start. Díky rozhodnosti předsedy klubu, který začal okamžitě jednat a startovní číslo, které  bylo naštěstí nalepeno, upravil z čísla 13 na správné startovní číslo 16, mohl Adam na start závodu a zajistil si tak v této jízdě  postup do nedělního finále. O další infarktový stav se Adam postaral ve finále, když skvělým finišem dojel do cíle zároveň se závodníkem z VK Mělník. Na výsledek závodu jsme museli několik minut čekat, protože o pořadí na třetím a čtvrtém místě musela rozhodovat až cílová fotografie a to k radosti všech hradišťáků ve prospěch Adama, který tak získal další bronzovou medaili.  Přemek Papp startoval v této disciplíně ve finále B, kde obsadil druhé místo a stal se tak osmým  nejlepším skifařem v ČR v kategorii dorostenců. Velký kus práce udělal starší žák Marek Šimoník se svým trenérem Luďkem Burešem. Marek začal veslovat v červnu minulého roku a již po roce veslování předvedl na svém prvním mistrovství ČR pěkně provedenou technickou jízdu, ve které si dojel pro bronzovou medaili. Starší žačka Adéla Malíková dojela na skifu ve finále A na pátém místě.

Mezi nejmladšími veslaři v kategorii mladších žáků překvapil na skifu Mikuláš Bartošík, který začal s veslováním teprve na jaře letošního roku. Ukázalo se, že rozhodnutí trenérů Ivany a Luďka Burešových přihlásit Mikuláše na tomto mistrovství do disciplíny skif i přes malé zkušenosti závodníka bylo správné.  Mikuláš všem dokázal, že je velký bojovník,  předvedl dobře provedenou technickou jízdu a lepšil se zde závod od závodu. Nakonec se Mikuláš probojoval do finále B, kde obsadil 2. místo. Mikuláš je velký talent, který pokud mu chuť do tréninku vydrží, určitě v příštích letech naváže na skvělé úspěchy našich závodníků jako je  Vojta Řimák, který  byl  v letošním roce nominován do juniorské reprezentace ČR a to do disciplíny dvojskif. Trenéři dorostu a juniorů  Jakub Šimon a Miroslav Bureš se  od podzimu roku 2008 zaměřili na komplexní přebudování metodiky tréninku, v které úspěšně pokračují i v tomto roce. Vojta i další závodníci měli nezanedbatelné nedostatky v technickém provedení veslařského tempa, přitom otázka technické přípravy je jedním z hlavních, ne-li zcela nejdůležitějším, kritérií pro zařazení do posádky nominované pro start na mistrovství světa. Spolu s Vojtou byl nominován do  reprezentačního výběru pro MS juniorů a to do disciplíny  osma také náš další závodník Jan Psotka. V Račicích se jel v neděli navečer nominační závod, ve kterém Vojta Řimák spolu s Jakubem Kolocem z Brandýsa předvedli na dvojskifu skvělou jízdu a čas a zajistili si tak účast na letošním Mistrovství světa juniorů ve Francii. O tom, zda a za jakých podmínek bude ve Francii startovat i osma juniorů spolu s Honzou Psotkou se teprve dozvíme.