NIO Wellness

XXXVIII. Mezinárodní brněnská

11.06.2009 19:50  Letos se brněnská regata konala v Račicích

Ve dnech 23.-24.5.2009 se konal 25. ročník Mezinárodní brněnské regaty juniorů. Letos se ovšem nekonal jako již tradičně na Brněnské přehradě, nýbrž na kanále v Račicích, kvůli snížené hladině přehrady.

Jako každý rok, tak i letos se na tyto tradiční závody sjeli jak závodnící ze zahraničních zemí, jako například Německo, Polsko, Slovinsko, Slovensko nebo Maďarsko, tak samozřejmě i závodníci z českých klubů, mezi nimi i závodníci VK Morávia.

Nejlepšího umístění dosáhl junior Vojtěch Řimák v disciplíně skif, kde proti němu na startu stálo 43 soupeřů. Svou skifařskou "pouť" začal jízdou na čas, ve které obsadil 8.místo. Tím se dostal do rozjíždky, ve které nestačil na závodníka z Německa a probojoval se pouze do malého finále B. Zde obsadil 2. místo za německým závodníkem. Vojta nezávodil jen na skifu, ale i na dvojskifu společně se závodníkem Kondoru Brandýs Jakubem Kolocem. Ti ve své rozjížďce zvítězili, ovšem v semifinále nestačili na lodě ze Slovinska a Česka a obsadili 4. místo, které je poslalo taktéž do malého finále B. Zde obsadili 3. místo za lodí z Německa a Maďarska.

Dalším hradišťským želízkem v ohni byl dorostenecký dvojskif Přemek Papp a Adam Štěrbák. Těm nepřálo stěstí již v rozjížďce, kde měli silné lodě Slovinska a Polska a obsadili 4.místo, které jim zajistilo účast pouze ve finále D, v němž zvítězili. Adam s Přemou závodili i na párové čtyřce, kde vytvořili společenství s Františkem Říčkou z LS Brno a Adamem Atarsiou z Otrokovic. Ti se ovšem neprobojovali ze své rozjíždky.

Mezi dalšími zúčastněnými byli i dorostenka Helena Fráňová a juniorka Veronika Křístková, které závodili ve svých kategoriích na skifech. Bohužel se neprobojovali dál ze svých rozjížděk.

V dokumentech naleznete přesné výsledky s časy.