VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

Valná hromada VKM UH 2009

07.05.2009 08:34  Valná hromada VKM UH 2009

Po krátké přestávce jsem opět zpět, abych informovala členy a příznivce hradišťského veslování o nových událostech na VKM UH.

            Dne 25. dubna 2009 se na VKM konala plánovaná  řádná valná hromada. Jak bylo avizováno předem, byli na VH vpuštěni pouze členi VKM UH. Kvůli extrémistickému hnutí, které se domáhá svých preferencí hlídala vstup na veslák i ochranka. Bohužel se dvoučlenné ochrance nepodařilo zabránit vstupu extrémistů na pozemek klubu. Naštěstí schody vedoucí do klubovny jsou úzké a ochranka tak zablokovala svými těly vstup na schody a dále vpouštěla pouze členy VKM UH.

            Tím, že se extrémisté dostali až na dvůr, čili na pozemek VKM, porušili zákon. Svůj protiprávní vstup na cizí pozemek ještě doplňovali nadávkami, výhružkami smrti utopením a dalšími, nepublikovatelnými výroky. Tento postup jen reflektuje protiprávní  úmysly celého hnutí. Mezi těmito extrémisty byl například bývalý trenér, který se svými akrobatickými kousky po zábradlí snažil dostat na terasu. Přitom napadl ochranku klíčemi a pořvával na své bývalé svěřence něco o jejich vině za jeho aktuální situaci.

            Dalším extrémistou byl také žalobce našeho klubu, který přišel s nebývalou odvahou  a chtěl se valné hromady také zúčastnit - přitom se maskoval černými brýlemi. Provolávání různých hesel se také zúčastnilo vedení konkurenčního hradišťského klubu, které si ještě celý incident natáčelo na video (asi pro jejich pozdější usvědčení z výtržností).

            Třešničkou na dortu bylo, že právě tito lidé, zavolali policii, z důvodu údajného napadení jednoho člena hnutí ochrankou. Údajné napadení bylo v podstatě zabránění vstupu na schody – člen ochranky pouze chytil jednoho z nezvaných účastníků za ruku a ten si poté stěžoval na modřinu. Co k tomu dodat, možná pouze to, že kdyby ochranka chtěla, tak všichni dostanou takovou nakládačku, že by je to vyřvávání přešlo. I sami příchozí policisté viděli, že bývalý trenér není zřejmě psychicky v pořádku nebo je posilněn alkoholem, jelikož se i před nimi snažil proplazit po zábradlí – načež ho informovali, že to nemůže, že je to protiprávní.

            Nicméně přes kovbojský začátek VH proběhla normálně, dokonce příjemně. Byl zvolen nový člen výboru Jakub Šimon – čímž mu gratuluju. A ráda bych upozornila, že Jakub byl zvolen členem s hlasem rozhodujícím až poté, co prokázal svou náklonnost vůči klubu prací, nikoli řečmi. Tento poslední výrok je pro všechny ty kteří si neuvědomují, že náš klub je dobrovolnickou organizací a na členství v našem klubu není právní nárok. Tak prosím, opusťte naše životy a nechte nás veslovat!

 

 Účastnice valné hromady


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace