VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

14.09.2012 11:17  BRUTÁLNÍ NAPADENÍ NA VKM

V sobotu 8.9.2012 dopoledne byl brutálně napaden Zdenek Bureš dvěma najatými muži, které si objednal a instruoval Josef Trubačík a Stanislav Korvas st. Z. Bureš byl napaden na pozemku VKM UH před svým desetiletým synem, který se jej v tu chvíli snažil také bránit. Dítě bylo dvěma muži odhozeno a Zdenka Bureše zbili, kopali a za nohy jej táhly z betonových schodů dolů, kde jej chtěli hodit do vody a podle pokřiků Josefa Trubačíka jej měli utopit. Naštěstí na VKM přijel Luděk a Miroslav Burešovi, kterým se podařilo svého bratra ubránit, zavolali policii a záchranku. Policie na místě místo první pomoci prvních pár minut nečinně postávala a pak odvezli čtyři policisté raněného do nemocnice, protože nebyla volná sanitka. Na místě však zůstali dva násilníci, které nikdo nezadržel. Naštěstí se posléze dostavili další policisté, kteří je zadrželi a zajistili svědky. Zdenek Bureš je hospitalizován v uherskohradišťské nemocnici, kdy upadal do šoku kvůli sedrané kůži na 30 % těla, podlitinami a pohmožděninami.

Celému incidentu přihlíželi další osoby, které se neoprávněně pohybují v areálu VKM UH, většinou se jedná o členy VK Slovácko. Mezi přítomnými osobami, které neposkytly první pomoc je např. Marek Šurý, Daniel Vašťák a další členové VK Slovácko, kteří už několik měsíců se svým klubem okupují VK Morávia a znemožňují jeho členům trénovat.

Díky nečinnosti bezpečnostních sborů v případu násilného převzetí VK Morávia neoprávněnými osobami se situace eskalovala až k fyzickým napadením a výhružkám. Již v červnu 2012 byl napaden Luděk Bureš Stanislavem Korvasem ml., a to za přítomnosti PČR, která při tomto incidentu nijak nezasáhla. Až po skončení hospitalizace a po dokončení domácího léčení musel podat Luděk Bureš osobně trestní oznámení. O pár dnů později byl v Račicích v okrese Litoměřice napaden Miroslav Bureš Josefem Trubačíkem st., který jej chtěl před svědky shodit z pět metrů vysoké terasy. Tento pokus o vraždu šetří litoměřická policie. Josef Trubačík dále napadl jednu nájemnici VK Morávia, která na něj společně se svědkyní přivolala policii. Jak dlouho ještě bude trvat, než policie začne šetřit tohoto člověka? Vzhledem k tomu, že zde hrozí opětovné konání trestné činnosti, tak by státní zástupce měl neprodleně rozhodnout o jeho vzatí do vazby. V opačném případě hodlají členové rodiny Burešovi požádat o policejní ochranu, protože je to již několikáté napadení někoho z rodiny Burešů a několikrát jim bylo těmito osobami vyhrožováno.

Je nutné říci, že Josef Trubačík společně se svými kumpány po druhé přepadl VK Morávia 14. března 2012 s najatou bezpečnostní agenturou GAN, a.s. Ani Josef Trubačík, ani jeho kumpáni nejsou členy VK Morávia a už šest měsíců neoprávněně využívají majetek veslařského klubu a utiskují jeho členy, kterým průběžně vyhrožují a zastrašují je. Vzhledem k tomu, že většina členů klubu je mladší 18 let, je tato situace alarmující! Státní zastupitelství v Uh. Hradišti a PČR UH tento čin však označilo jako občansko-právní spor a odkazuje všechny zúčastněné na soud. Bylo již podáno několik žalob, bohužel okresní soud v Uh. Hradišti nic nekoná. Liknavost soudu nahrává podvodníkům a neoprávněným uživatelům VK Morávia. Nikoho nezajímá, že za původním vedením VKM UH stojí všichni členové a jejich rodinní příslušníci, kteří již také apelovali svým dopisem na vedení Českého veslařského svazu a starostu města, který zaměstnává fiktivně zvoleného předsedu protistrany Karla Rýdla jako svého osobního řidiče. Ten se však podle dostupných informací zřejmě již od skupiny vedené Trubačíkem a Korvasem distancuje a s dění na VKM nechce mít nic společného, nicméně Trubačík s Korvasem dále zneužívají jeho jméno.

Jedná se o situaci, která je naprosto skandální. Orgány činné v trestním řízení nekonají, soudy nekonají, policie možná už pomalu začíná řešit alespoň fyzická napadení. Co ještě se musí stát, aby orgány činné v trestím řízení začaly chovat jako orgány činné v trestním řízení a ne jako něčí posluhovači? Nebylo by lepší vzhledem k uvedeným okolnostem přesunout do jiného obvodu pod jiné oddělení a jiné státní zastupitelství?


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace