VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

19.07.2012 09:32  Mistrovství juniorů a masters ve veslování s mezinárodn

Ve dnech 14.-15. července 2012 se v Třeboni konalo Mistrovství České republiky juniorů a masters ve veslování, kde úspěšně reprezentovali také závodníci VK Morávia Uh. Hradiště. VK Morávia přivezl z Třeboně hned tři medaile, a to svěřenci Miroslava a Luďka Bureše.

Jako první se o medaili zasloužil svěřenec Luďka Bureše Marek Šimoník se svým kolegou s Bohemians Praha, kteří vyjeli stříbrnou medaili. Účast na tomto závodě si přitom vyveslovali na MČR dorostenců, které se konalo před čtrnácti dny, ve své kategorii dorostenců tehdy získali zlato. V kategorii juniorů se jim podařilo probojovat až do finále. Kluci se celý závod drželi v prvních liniích a nestačili pouze na reprezentační dvojskif juniorů, který jim však unikl pouze o  2,4s.

Stejný scénář probíhal také u čtyřky párové, kterou jel Marek s kolegy z Břeclavi. Tato posádka si také na MČR dorostenců v Račicích vyjela díky svému medailovému umístění možnost startování ve vyšší kategorii juniorů. I zde se úspěšně probojovali do finále „A“ a jedinou loď, kterou nechali dojet do cíle dříve, byla reprezentační juniorská párovka, na kterou nestačili o 2 sekundy. Po těchto dvou úžasných výkonech se pak v Třeboni rozhořely diskuze o kvalitě reprezentačního výběru, když už ve dvou disciplínách porazili dorosteneckou posádkou pouze o pár sekund. Trenér Luděk Bureš, tak může být na svého svěřence Marka Šimoníka právem hrdý, protože se podařilo pražským reprezentačním trenérům ukázat kvalitu moravského výběru.

Další významný kov ukořistili junioři ve dvojce s kormidelníkem ve složení Marek Martinek, Lukáš Tománek s Markem Šimoníkem na kormidle, trenér Miroslav Bureš. Tato trojice vybojovala bronzovou medaili, byť měla asi nejtěžšího kormidelníka v celém závodě. Na kormidle totiž musí usednout závodník vždy stejné kategorie, jako jsou samotní veslaři. Této pozice se úspěšně zhostil náš nadějný veslař Marek Šimoník, který tak k tvrdě vydřeným medailím v párovce a dvojskifu přidal ještě kov z kormidlování.

Marek Martinek měl ještě startovat na skifu, bohužel mu bylo znemožněno dostat se k lodi, kterou nechali zamknout v dílně Josef Trubačík a Milan Šurý, přivolaná PČR s tímto nešťastným řešením sporů na VKM bohužel nic neudělala. Ženskou část VKM reprezentovala párová čtyřka juniorek ve složení Karolína Tománková, Michaela Šebelová, Kateřina Karlíková a Simona Skovajsová, které skončily na 7. místě. Fandit hradišťským závodníkům přijeli nejen rodiče a trenér M. Bureš, ale i další závodníci VKM, kteří všichni dohromady vytvořili v cílové rovince výbornou atmosféru.

 


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace