Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

11.06.2012 11:08  Přebory Moravy, dne 9. - 10.6.2012 v Brně

O víkendu, ve dnech 9.-10.6.2012 se na brněnské přehradě konaly veslařské přebory Moravy, skrze které se sportovci nominují na Mistrovství ČR. Těchto významných závodů se samozřejmě zúčastnili také závodníci VK Morávia Uh. Hradiště.  Počasí nám moc nepřálo, protože většinu času pršelo, ale to nás vůbec neodradilo, abychom do Brna dorazily ve velkém počtu a obsadily tak všechny kategorie.

Nejúspěšnějším závodníkem za VKM byl Marek Šimoník, který „na co sedl, to bylo zlaté“, ve své kategorii dorostenců zvítězil na skifu, dvojskifu s břeclavským Rampulou i na párové čtyřce, kde mu společnost dělali chlapci z Otrokovic. Další první místo patří Přemyslovi Pappovi, který v kategorii muži vyjel zlatou medaili na dvojskifu ve společenství s Hodonínem, na skifu skončil Přemek na pátém místě. Klubovou párovou čtyřku bez kormidelníka si zajeli hradišťští muži ve složení Miroslav Bureš, Jakub Šimon, Vladislav Sejka a Přemysl Papp, kde skončili na 4. místě, což vzhledem k veteránské kategorii Mirka Bureše a Vladislava Sejky je slušný výkon. Vladislav Sejka pak bodoval ve skifu mužů lehkých vah, kde vyjel krásné třetí místo.

V získávání zlatého kovu se nenechali zahanbit ani junioři, kde ve složení Lukáš Tománek, Marek Martinek se závodníky z Otrokovic vyjeli první místo na čtyřce nepárové. Marek Martinek dále bodoval na skifu, kde vyjel bronz a jeho kolega Lukáš Tománek skončil na pátém místě. VKM se prezentoval také prostřednictvím kategorie juniorek. Mezi novou disciplínu, která se na VKM nikdy moc netrénovala, je dvojka bez kormidelníka, na kterou si troufly a několik týdnů ji trénují Helena Fráňová a Michaela Šebelová. Testovací závod, ve kterém šlo zejména o to, zkusit novou disciplínu v konkurenčním boji dopadl dobře, holky dojely zdárně do cíle na 5. místě, které jim stačilo k nominaci na MČR. Můžeme se tedy těšit, že do šampionátu svou kondičku a techniku ještě vyladí a třeba se stane dvojka tradičním repertoárem našeho klubu. Pro jistotu však děvčata vsadila ještě na osvědčený dvojskif, kde ve stejném složení, byť v mnohem větší konkurenci, dojela na 4. místě. V závěsu za Fráňovou a Šebelovou dojely v dvojskifu juniorek Kateřina Karlíková a Karolína Tománková. Všechny čtyři hradišťské juniorky pak zasedly společně do párové čtyřky bez kormidelníka a vyjely si 4. místo. Jako jediná reprezentantka VKM za kategorii ženy si zajela Adéla Hanáčková, která na dvojskifu s kolegyní z Hodonína skončila na perfektním 2. místě.

Nesmíme zapomenout také ani na náš veslařský „potěr“, tedy na kategorii žáků mladších a žáků starších. Tato kategorie je specifická oproti starším závodníkům, protože se jedná zejména o nováčky s početnou konkurencí. Mezi žáky musíme vyzdvihnout stříbrného Ondřeje Martinka, který závodil v disciplíně skif, v kategorii žáků starších a ve stejném závodě skončil Tadeáš Fridrich na 7. místě. Za žáky mladší si Filip Krušina vyjel ve skifu čtvrté místo. Mladé slečny zastupovala Karolína Rudžiková, která si na skifu vyjela 6. Místo a Zuzana Šebelová, která skončila na 5. místě. Děvčata pak společně zasedla do dvojskifu a skončila na 6. místě.

Celkově lze účast hodnotit více než kladně, zejména musíme pochválit závodního ducha našich nováčků a vytrvalost a odhodlání dvou veteránů, kteří se rozhodli jít do závodu s o několik desítek let mladšími soupeři. Doufáme, že některé drobné nezdary podpoří závodního ducha a budou působit zejména jako motivace k lepším výkonům a pravidelnému tréninku, který je základem úspěšného veslaře. Sportu zdar J