Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

28.05.2012 07:04  Ženská osma VK MORÁVIA bodovala v Hodoníně

Ve dnech 26.-27.06.2012 se závodníci našeho klubu zúčastnili mezinárodní regaty v Hodoníně. Nejlépe se vedlo dorostenci Marku Šimoníkovi, který potvrdil svoji formu před nadcházejícími závody olympijských nadějí, které se budou konat v Račicích 15.06.2012. Z Hodonína si Marek odvezl 3 zlaté medaile za vítězství ve skifu, dvojskifu a osmě. Na čtyřce párové obsadil druhé místo. Krásný závod na čtyřce párové odjeli junioři Marek Martinek a Lukáš Tománek, kteří suverénně vyhráli. Ve skifu juniorů obsadil Marek Martinek 2. místo a Lukáš Tománek 3. místo. Na třetím místě dojili i ve finále dvojskifů. Třetí místo ve dvojskifu obsadila i posádka Adéla Hanáčková a Michaela Šebelová. Helena Fráňová zasedla do čtyřky juniorek a dojela taktéž na 3. místě.  Další zlatý úspěch se objevil na krku staršího žáka Ondry Martinka za vítězství ve skifu. V závodě dvojskifu starších žáků dojel Ondra na 2. místě. Nejmladší závodník výpravy Filip Krušina dojel na 2. místě jak ve skifu mladších žáků tak ve dvojskifu. V kategorii starších žaček dojela Zuzana Šebelová na 2. místě a spolu s Karolínou Rudžikovou obsadila ve dvojskifu 2. místo. Sobotní jízdu osmy žen a juniorek si nenechala ujít naše děvčata. Sestavila „čistou“ klubovou posádku ve složení Adéla Hanáčková, Helena Fráňová, Michaela Šebelová, Kateřina Karlíková, Klára Burešová, Adéla Hanáčková, Veronika Křístková, Karolína Tománková, kormidelnice Simona Skovajsová a v závodě dojela na 3. místě.