VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

24.03.2012 08:26  Vyjádření předsedy klubu k současné situaci

V Uherském Hradišti dne 23.3.2012

Vážení členové klubu, příznivci klubu a partneři,

obracím se na Vás tímto jako předseda Veslařského klubu MORÁVIA Uherské Hradiště, občanského sdružení, abych Vám sdělil stanovisko k událostem posledních dvou týdnů, které mají zásadní vliv na fungování našeho veslařského klubu. Skupina lidí kolem Karla Rýdla (Ing. Miroslav Beneš, Josef Trubačík st., Ing. Mgr. Josef Trubačík ml., Vojtěch Trubačík, Jan Trubačík, Milan Šurý, Marek Šurý, Stanislav Korvas, Aleš Korvas, Květoslava Korvasová, Michaela Tomaštíková /roz. Korvasová/, Jiří Horehleď, Ing. Petr Sabo, Ing. Jiří Sviták) vedena určitě jinými než veřejně deklarovanými záměry podnikla vůči klubu následující kroky:
  • Na den 4.2.2012 si „svolala“ setkání, které označuje jako jednání valné hromady Veslařského klubu MORÁVIA Uherské Hradiště, občanského sdružení. Je příznačné, že toto „svolání“ tzv. valné hromady provedla tak, aby se kromě nich o ní nikdo jiný nedověděl a v den, kdy jsme se jako klub účastnili závodů „ O pohár Sĺňavy“ v Piešťanech ve Slovenské republice.
  • Na tomto svém setkání označovaném jako valná hromada pak „odvolali“ stávající vedení klubu a „zvolili“ se do něj sami. Nechci Vás unavovat argumentací, že takové jednání je zcela v rozporu se stanovami klubu, že takto valná hromada být svolána nemohla, že ji mám dle stanov svolávat já jako předseda klubu.
  • Dne 9.3.2012 provedli opětovné násilné obsazení majetku klubu a za pomoci najaté ochranky brání v jeho užívání všem právoplatným členům klubu a nedostatečně o něj pečují.  
Dobře mě znáte a znáte mou dosavadní práci pro klub a mou trenérskou činnost. Snad trochu neskromně, ale odůvodněně říkám, že jsem vždy pro veslařský klub žil a obětoval se pro něho a vím, že výsledky, kterých jsem dosáhl, jsou nezpochybnitelné. Nyní však přichází skupina lidí, kterým jde jen o jejich osobní prospěch a jejichž motivace nemůže být čestná a ve prospěch klubu.

Obsadí naši budovu a dovnitř nevpustí mě ani další členy klubu. Jejich prohlášení a proklamace jsou plná tendenčních, zavádějících a zkreslených tvrzení. Jejich „valná hromada“ nemohla a nemůže být řádnou valnou hromadou, a tedy nemohla odvolat předsednictvo klubu. Pokud se pan Rýdlo podepisuje jako „právoplatně zvolený předseda klubu“ pak asi jen on ví, proč tuto skutečnost potřebuje takto zdůraznit.

Je pravdou, že probíhalo několik soudních sporů, z nichž pouze jeden byl ukončen. Tento skončený spor se týkal valné hromady konané v roce 2008 a vedl ho proti klubu Ing. Beneš. Třebaže byl pan Ing. Beneš v tomto sporu úspěšný, v žádném případě to neodůvodňuje a nelegitimizuje postup, který zvolila skupina kolem Karla Rýdla, a jejich zcela svévolné počínání. Následné poslední tři valné hromady klubu nikdy zpochybněny nikým nebyly, stejně tak jako platí stanovy na těchto valných hromadách schválené.

Je opravdu tristní číst si jejich prohlášení o nedodržování zásad pravidel společnosti a občanského sdružení a moci přitom srovnávat realitu jejich jednání. Věřím, že nejen členové klubu si o tomto všem učiní svůj názor.

V tuto chvíli jsou činěny právní kroky k tomu, aby se vzniklý stav odvrátil a zabránilo se svévoli, kterou vůči klubu uplatňují Karel Rýdlo a osoby s ním spojené. Smutné však na tom je to, že lidé kolem pana Rýdla po okupaci majetku klubu se k němu chovají tak, že zde mohou reálně vzniknout značné škody, které pak pocítíme všichni členové.


Luděk Bureš, předseda VKM UH


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace