VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

junior world rowing championsh

09.08.2011 12:34  Bronz z mistrovství světa putuje do Hradiště!

Ve dnech 3. – 7.srpna 2011 se na kanále v anglickém Etonu uskutečnilo Mistrovství světa juniorů. Česká republika sem vyslala 6 lodí, které se své reprezentační úlohy ujaly zodpovědně a konkurenci z celého světa ukázaly, že v česku veslovat umíme.
Největším úspěchem české výpravy je bezesporu bronzová medaile, o kterou se zasloužil dvojskif juniorů. Pro náš klub je tato medaile ještě o to sladší, že ve dvojkifu seděl spolučně s děčínským Martinem Slavíkem i náš hradišťský závodník Adam Štěrbák. V rozjížďkách, kde kluci narazili na pozdějšího vítěze - loď Německa, obsadili druhé místo a jejich cesta mistrovstvím byla prodloužena o opravnou jízdu. Z opravky bezproblémově postoupili do semifinále A/B. Zde proti sobě měli hned na dva největší favority, Německo a Franci, a obsadili „až“ třetí postupové místo do finále A. V porovnání časů z druhého semifinále však klukům néležel třetí nejrychlejší čas a medailová naděje byla na světě. Ve finále si kluci třetí místo drželi od startu až do cíle a zisk bronzové medaile je pro ně velkým úspěchem a odměnou za píli, kterou pro její zisk podstoupili.
Další zastoupení ve finále A měla Česká republika v kategorii juniorek skif, kde se představila Lucie Žabová a obsadila celkové 6.místo. Stejné umístění obsadila i osma juniorů ve složení Petr Souček, Adam Atarsia, Michal Nový, Michal Humpolec, Jakub Kučera, Jan Brodníček, Martin Mika, Lukáš Vodička, korm. Lukáš Wolf.
Do finále B se probojovaly zbylé tři české lodě, párová čtyřka a skif juniorů a nepárová čtyřka juniorek. Holky na nepárové čtyřce, jmenovitě Kristýna Sklenářová, Lucie Jiřinská, Lucie Weissová a Rachel Nentvichová obsadily v béčku druhé místo, celkově tedy 8. místo. Jak párová čtyřka ve složení Jan Hájek, Ondřej Hollas, Jakub Rybín a Antonín Mařík, tak i skifař Michal Plocek obsadily ve finále B třetí místo a celkově jim patří 9. příčka.


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace