Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

04.07.2011 11:51  4 medaile z MČR juniorů a seniorů

Ve dnech 01.-03.7.2011 se konalo v Račicích MČR  juniorů a seniorů ve veslování s mezinárodní účastí, kterého se samozřejmě zúčastnili i členové našeho klubu,za podpory Zlínského kraje. Z tohoto MČR si závodníci VK MORÁVIA UHERSKÉ HRADIŠTĚ odvezli 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.

Za dívky závodily v kategorii juniorek Helena Fráňová, Simona Skovajsová, Denisa Slezáková a Eva Náplavová. Děvčata si zajela čtyřka nepárovou, kde se 5. místem v rozjížďce dostaly do finále B, kde vybojovaly 3. místo. Dále děvčata závodila na čtyřce párové ve které vybojovaly ve finále A 6. místo. Helena Fráňová se ve skifu umístila na celkovém 12. místě. Za kategorii žen v lehké váze závodila Adéla Hanáčková, která získala ve skifu 6. místo, ve čtyřce párové jí jen o kousek utekla bronzová medaile a ve dvojskifu skončila na 4. místě. Dalším závodem byl skif juniorů, kde závodili junioři Přemysl Papp, Marek Martinek a Lukáš Tománek. Lukáš Tománek bohužel zůstal za branami semifinále. Přemek Papp  se probojoval do finále B a celkově obsadil 9. místo a Marek Martinek v semifinále obsadil  17.místo. V dvojskifu juniorů náš klub reprezentovali hned tři posádky a to Marek Martinek a  Lukáš Tománek, kteří se do finále přes těžkou konkurenci neprobojovali, dále dorostenec Marek Šimoník ve společenství s Frantou Klímou z Třeboně, kteří se probojovali do finále A , kde obsadili 6. místo a Adam Štěrbák ve společenství s Martinem Slavíkem z Děčína, kteří si suverénně přijeli pro zlato. Tento hvězdný dvojskif bude letos reprezentovat naši ČR na MS juniorů, které se bude konat  začátkem srpna v Anglii. Aby nám i trenéři ukázali, že to umí, zajel si Mirek Bureš párovou čtyřku za muže. V tomto těžkém závodě, kterého se účastnila  i reprezentační posádka obsadil  6. místo. Třešničkou na dortu  byla disciplína čtyřka párová juniorů,kde jsme měli zastoupení  hned třech našich závodníků ve třech posádkách  a tito závodníci vybojovali zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Ve finále A se v boji o medaile  proti sobě postavili kluboví kolegové - dorostenec Marek Šimoník, který si zajistil účast na juniorském mistrovství díky zlaté medaili v kategorii dorostenců ve společenství s Frantou Klímou z Třeboně, Jirkou Šimánkem a Jarosavem Hellebrandem z Prahy , dále Přemysl Papp ve společenství s juniory z Mělníka a Adam Štěrbák ve společenství s VK Slavia Děčín a VK Slavia Praha. V tomto závodě získal Adam Štěrbák dle předpokladu zlatou medaili, Přemysl Papp stříbrnou a Marek Šimoník, strokující dorosteneckou posádku si famózní jízdou vyjel bronzovou medaili. Tři medaile z jednoho závodu nám můžou všichni závidět, především díky tomu, že těmito skvělými výkony kluci za sebou nechali  i juniorské  reprezentanty.