VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

Veslaři VK MORÁVIA na Primátor

07.06.2011 14:34  Veslaři VK MORÁVIA na Primátorkách a v Maďarsku

O víkendu se v Praze konaly již známé závody veslařů „ 98. ročník Primátorek“.

V letošním ročníku se výrazně prosadili i veslaři VK MORÁVIA, kteří v několika závodech bojovali o první místo. Dorostenec Marek Šimoník zasedl do osmy spolu s veslaři z Otrokovic a Olomouce a bezchybnou jízdou v rozjížďce si zajistili postup do finále A, kde se v nedělích bojích dlouho prali o první místo s lodí z Prahy a Ústní nad Labem, avšak ve vypjatém finiši podlehli a na krk si pověsili stříbrné medaile. Dalším želízek v ohni byl juniorský reprezentant Adam Štěrbák, který již týden trénoval na tyto závody v Praze. Zasedl do osmy složené z výběru českých veslařů pro reprezentaci na menších lodích a ta podlehla jen o špičku lodě osmiveslici pražského ČVK, která je zatím v nominaci na mistrovství světa juniorů.

Další medailová radost se zrodila na krku ženy Adély Hanáčkové, která na osmiveslici zasedla spolu se závodnicemi z Brna.  Vyhranou rozjížďkou tyto závodnice ukázaly, že jejich ambice budou vysoké, ve finále to jen potvrdily a podlehly lodím pouze ze Slavie Praha a Olomouce. Hanáčková tedy doplnila hradišťskou veslařskou sbírku o bronz.  Dorostenky Michaela Šebelová a Karolína Tománková, spolu s děvčaty z Břeclavi a Brna pokazily rozjížďku a posunuly se jen do opravné jízdy, z které postoupily do finále B, kde zvítězily, proto jim patří celková 6. příčka.

Kromě Primátorek se ještě v pátek  03.06.2011 uskutečnilo v Maďarsku každoroční utkání reprezentačních družstev dorostu států CEFTA - Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rakousko. I zde jsme měli zastoupení v posádce dvojskif dorostenců a to Marka Šimoníka, kde zasedl spolu s třeboňským kolegou Klímou, kteří svým čtvrtým místem přispěli k celkovému vítězství českého družstva. Pro kluky to však nebyl ideální výsledek, jelikož měli problémy s lodním materiálem a nemohli proto ukázat vše na sto procent.


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace