Panter Color a.s.

NIO Wellness

Juniorská regata v Mnichově

09.05.2011 22:36  Stříbro z Mnichova!

Ve dnech 7.-8.5. se na olympijském kanále v Mnichově konala tradiční mezinárodní regata juniorů, oficiálním názvem 1. Internationale DRV-Junioren-Regatta München 2011. Na toto veslařské klání byli na základě dosažených výsledků vybráni závodníci a závodnice z celé republiky a byl vytvořen český juniorský veslařský tým, který zde, mimo jiné kluby z České republiky, reprezentoval naši zemi. V reprezentačních barvách závodil i zástupce z našeho klubu Adam Štěrbák. V sobotních jízdách se přestavil společně s Martinem Slavíkem mezi juniorskými dvojskify. V rozjížďce nestačili jen na loď Velké Británie a postoupili do finále B, kde obsadili 3. místo. Celkově jim tedy patří 9. příčka. V neděli hned v ranních hodinách zasedl Adam i Martin do posádky párové čtyřky spolu se závodníkem Kubou Rybínem a Honzou Hájkem. V rozjížďce si už od startu drželi lehký náskok a přijeli si pro 1. místo. Odpoledne je čekalo finále A, kde nastoupili proti lodím z Německa, Nizozemska a Rakouska. Po prvních 500m jim patřilo 4.místo, kluci ovšem oproti ostatním lodím výrazně nezpomalili, v závěru přidali a doveslovali si pro krásné 2. místo za první posádkou z Německa, která si prvenství držela od strartu do cíle.