VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

MČR na dlouhé trati 2011

26.04.2011 18:40  Dvě "brambory" z Hořína!

Za krásně slunečného počasí se dne 16.4.2011 na kanále mezi Vraňany a Hořínem uskutečnilo 12. ročník Mistrovství ČR ve veslování na dlouhé dráze s mezinárodní účastí. Závodníci zde na čas obsolvovali trať dlouhou 6km a to buď na skifu nebo na nepárové dvojce bez kormidelníka se startem po minutových rozestupech. Z hradišťského klubu Morávia se těchto závodů zúčastnilo šest veslařů, všíchni jedoucí na skifech.
Jako první vyrazily na trať kategorie juniorů a mezi nimi i naši dva závodníci Přemysl Papp a Adam Štěrbák. S tratí se lépe vypořádal Adam, do kterého se také vkladaly velké medailové naděje. Jeho konečný čas ale bohužel stačil pouze na nevděčnou 4. příčku, kdy ho od třetího místa dělilo necelých 6 vteřin. Přema se v konečném pořadí umístil na místě 17.. Z celkového prvenství v této kategorii se s náskokem 37 vteřin před druhým závodníkem radoval Martin Slavík ze Slávie Děčín.
Po juniorech následovaly kategorie juniorek, kde se představila Helena Fráňová. Ta si svou jízdou zajistila konečnou 10. příčku. I zde se zlatá medaile houpala na krku závodnici z děčínského vesláku, Lucii Žabové.
V kategorii dorostenců jsme měli druhé želízko v ohni, Marka Šimoníka, který měl taktéž šance umístit se někde na vyšších příčkách. A to také splnil. Na trať vyrážel jako úplně první dorostenec a v konečném pořadí se umístil, taktéž jako Adam, na 4. místě. Marka od bronzu dělilo 12 vteřin a od prvního Onřeje Hollase z ČVK Praha byl rozdíl už kolem jedné minuty. Jelikož to ale byl Markův první "šestikilák" na vodě, je toto umístění samozřejmě velkým úspěchem i důkazem, že od Marka můžeme v sezóně čekat ještě velké věci.
I mezi dorostenkami se objevily barvy hradišťského klubu, které v této kategorii reprezentovala Kateřina Karlíková. I pro ni to bylo první seznámení s touto dlouhou a náročnou tratí a v konečném pořadí dosáhla na 19. příčku. V kategorii dorostenek zvítězila Ivana Zapletalová z VK Přerov.
Poslední hradišťskou závodnicí byla Adéla Hanáčková. Ta se na vodě premiérově představila v závodě žen lehká váha a obsadila 10.místo. V lehkačkách si pro celkové první místo přijela Daniela Nacházelová ze Slávie Praha,
Nezapomeňme zmínit i Vojtu Řimáka závodícího za Duklu Praha, který mezi muži lehká váha obsadil 11. příčku. Vítězem lehkovážníků byl Ondřej Vetešník taktéž z Dukly.
Za zmínku stojí i první místi mezi ženami, na kterém se umístila Jitka Antošová ze Slávie Praha před klubovou Mirkou Knapkovou. Mezi muži obsadil první místo švédský závodník Karonen před Ondrou Synkem z Dukly.
Mistrovství republiky na dlouhou trať slouží zároveň i jako nominační závody na kontrolní závody reprezentačních výberů, které se pojedou za dva týdny již na dvoukilometrové dráze v Račicích. Možnost startu na těchto kontrolkách si svým vykonem již zajistili Adam Štěrbák a Marek Šimoník. Ostatní mají ještě malou šanci v podobě takzvané divoké karty.
Naší závodníci se závodů zúčastnili za podpory Zlínského kraje.


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace