VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

II. kolo Poháru ČR 2011

20.12.2010 17:57  V neděli se závodilo v Praze!

Velmi úspěšné byly pro závodníky VK Morávia poslední závody v roce 2010. Stříbrná medaile Štěrbáka potvrdila kvalitu veslařů VK Morávia.

Druhé kolo Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažéru se uskutečnilo o víkendu v Praze v budově Trojského gymnázia Svatopluka Čecha. Mezi  350 startujícími bylo i šest závodníků veslařského klubu Morávia, kteří se i přes velmi mrazivé počasí vydali v brzkých ranních hodinách poměřit síly do hlavního města.

Největšího úspěchu dosáhl junior Adam Štěrbák. Velmi vyrovnanou jízdou si mířil pro zisk zlaté medaile, kterou mu v závěrečném finiši jen o dvě desetiny sekundy vyfoukl závodník ze slovenských Piešťan. Na Adama tedy zbyla "jen" stříbrná příčka, která je samozřejmě i tak skvělým výsledkem a zajetý čas i novým osobním rekordem. Cílem byla pouze jistá kvalifikace na únorové mistrovství a jak časem, tak i umístěním Adam všechny příjemně překvapil. Vzhledem k prodělané nemoci splnil opět plán takříkajíc na 110%. Ve stejné kategorii závodili i Přemysl Papp a Marek Martínek. Přemek od loňského roku rovněž zaznamenal výrazné zlepšení svého osobáku a umístil se na dělené 8. - 9. příčce, která mu již dvě kola před koncem taktéž zajišťuje téměř stoprocentní jistotu, že uvidí své jméno na startovní listině MČR v Olomouci. Marek, pro něhož byly tyto trenažérové závody premiérou, obsadil 31. příčku.

V kategorii dorostenců závodil Marek Šimoník. I u něj šlo o nový osobní rekord, který ho v pořadí mezi ostatními dorostenci vyhoupl na 9. místo. Mezi dorostenkami závodila Karolína Tománková. Ta se přes nepříliš vydařený závěr závodu umístila na 18. místě.

V seniorských kategoriích se představila Adéla Hanáčková, která skončila na 9. místě a vzhledem ke snížené kvótě startujících bude muset o místo na MČR zřejmě ještě bojovat.  Zapomenout nesmíme ani na Vojtu Řimáka, který už sice závodí v dresu Dukly Praha, ale i tak stále patří mezi nás. Ten obsadil v mužích lehkých vah 7. místo.


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace