VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

MČR juniorů, seniorů a masters

09.07.2010 18:56  Dvě zlaté jsou doma!

Ve dnech 3.-5.7.2010 proběhlo na kanále sportovního centra Račice Mistrovství republiky ve veslování juniorů, seniorů a masters. Tento pomyslný vrchol veslařské sezóny přilákal do Račic veslaře a veslařky z celé republiky, byť třeba jen rekreační,  aby porovnaly své síly v bojích o cenné kovy. Po celý čas provázelo mistrovství velmi teplé a slunečné počasí narušené pouze v pondělí drobnými přeháňkami, které byly pro veslaře příjemným osvěžením.
Hned v sobotních rozjížďkách se na start postavil Vojtěch Řimák na skifu. Ten se s klidem a rozvahou probojoval až do pondělního finále. Zde nestačil pouze na Jakuba Podrazila z Blesku Praha, který bude na srpnovém Mistrovství juniorů reprezentovat Českou republiku právě ve skifu, a přijel si pro cenné stříbro. Tím však Vojtova medailová sklizeň ani zdaleka neskončila. Další disciplína ve který se představil byly dvojskify juniorů. Na loď usedli společně s Adamem Štěrbákem, bez problémů postoupili jak ze sobotní rozjížďky, tak z nedělního semifinále a v závěrečném finále si přijeli pro bronzovou medaili. Na dvojskifu závodil také Přemysl Papp se závodníkem Lodních sportů Brno. Ti bohužel chytli hned v rozjížďce velmi silné soupeře a do semifinále nepostoupili. Největší úspěch v podobě zlata a titulu mistrů republiky zaznamenala párová čtyřka juniorů, ve které sedí společně s Adamem a Vojtou ještě přerovský závodník Tomáš Vondrák a děčínský Martin Slavík. Právě tato párovka si na nominačních závodech, které se uskutečnily ve čtvrtek před mistrovstvím, zajistila účast na Mistrovství světa juniorů konajícího se začátkem srpna rovněž na kanále v Račicích. Poslední juniorská disciplína, kde se představil hradišťský závodník, byla osma. Za nepárové veslo tentokrát usedl Přemek Papp doplněný o závodníky z moravských klubů. Osma se probojovala ze semifinále do finále, kde obsadila šesté místo.
V ženských kategoriích závodila dvojice Adéla Hanáčková a Adéla Jančová. V disciplíně dvojskif si postupem ze semifinále zajistily účast ve finále, kde obsadily celkovou pátou příčku. V seniorských kategoriích se ovšem zvlášť hodnotí posádky, které ještě nedosáhly 23 let, a proto si i holky mohly k platu přijet pro zasloužené bronzové medaile. Obě pak zasedly ještě do párové čtyřky doplněny o závodnice Lodních sportů Brno. Ve finále dlouho sváděly boj o celkovou bronzovou příčku s pražskou posádkou, které nakonec podlehly a skončili čtvrté. To jim ovšem stačilo k tomu, aby v kategorii do 23 let zvítězili a na krku se jim blýsklo zlato. Adéla Hanáčková na závěr usedla ještě na skif, z rozjížděk postoupila do semifinále, odkud už do nezvládla postoupit do finále a v takzvaném malém finále pak obsadila celkové 11.místo.


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace