VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

28.06.2010 10:44  Z Mistrovství ČR žactva a dorostu jsme dovezli zlato,

Ve dnech 25.-27.06.2010 se Veslařský klub MORÁVIA Uherské Hradiště opět po roce zúčastnil Mistrovství ČR žactva a dorostu. Toto mistrovství bylo pro naše závodníky úspěšné. Naši borci změřili síly hned se 532 posádkami.  Složení naší výpravy bylo spíše něžného pohlaví, jmenovitě: Michaela Šebelová, Karolína  Tománková, Kateřina Karlíková, Helena Fráňová, Simona Skovajsová a Eva Náplavová. Nejúspěšnější závod těchto dorostenek byla 4+ (čtyřka s kormidelníkem) do které společně usedly Míša, Kája, Katka, Helča a Simča na kormidle a které obsadily po těžkém boji 3. místo.


Dále také děvčata bojovala v disciplíně 4x (čtyřka párová) ve složení Michaela Šebelová, Karolína Tománková, Helena Fráňová a Simona Skovajsová a  ve finále A obsadila 6. místo. Na 4- dorostenek (čtyřka bez kormidelníka) zasedly Kateřina Karlíková, Helena Fráňová, Simona Skovajsová a Eva Náplavová a dojely na  8. místě. Poslední disciplínou děvčat Michaely Šebelová a Karolíny Tománkové se stal dvojskif, kde s jasným náskokem ovládly tkzv. Finále B a obsadily tak 7. místo.


V mladších žácích za nás vyjel na skifu dvanáctiletý Mikuláš Bartošík 7. místo.Ovšem nejúspěšnějším sběračem cenných kovů se stal čtrnáctiletý Marek Šimoník, který se svým parťákem z Otrokovic Martinem Svízelou zcela jasně vyhráli na dvojskifu rozjížďku, semifinále a nádhernou jízdou ve finále A zvítězili. Tím se stali letošními mistry ČR v kategorii dvojskif žáků starších.


Další cenný kov si  Marek Šimoník dovezl ze skifu žáků starších , kde vyhranou rozjížďkou i semifinále se postavil na startovní čáru finále A, kde nestačil pouze na již pětinásobného mistra republiky a obsadil nádherné zasloužilé druhé místo.


Celou naši výpravu měl pod vedením předseda VKM UH a také trenér Luděk Bureš, který po celou dobu závodů velice zatěžoval svoje hlasivky, protože při všech závodnících a jejich jízdách jezdil na kole a povzbuzoval je.

 

                                                                                               Účastníci MČR


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace