VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

KZ Račice 2010

04.05.2010 07:34  Hradišťští veslaři v reprezentaci

Dva dresy s lvíčkem na prsou, to je výsledek z uplynulého víkendu. Za velice úspěšné lze pokládat vystoupení veslařů z  hradišťského klub Morávia na kontrolních závodech reprezentačních výběrů. Ty se konaly se ve dnech 1.-2. května 2010 v račickém areálu. Po úspěšné kvalifikaci z Mistrovství republiky na dlouhé trati, které se konalo před dvěma týdny v Hoříně, se do užšího výběru dostali hned čtyři závodníci z klubu, jmenovitě Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák, Jan Psotka a Helena Fráňová, a tím dostali možnost vybojovat si místo v reprezentačních posádkách pro tento rok.

Největším úspěchem je bezesporu výkon juniorů Vojty Řimáka a Adam Štěrbáka. Vojta se ze sobotní rozjížďky probojoval jistým výkonem přímo do nedělního semifinále. Pro Adama, který hned v rozjížďce narazil na pozdějšího celkového vítěze „kontrolek“ a medailistu z loňského MSJ Jakuba Podrazila z pražského klubu Blesk, byla cesta do semifinále ztížena ještě opravnou jízdou, ze které však suverénně z prvního místa postoupil. V semifinále, z něhož do odpoledního finále postupovali 3 závodníci, se oba naši závodníci utkali proti sobě. „Z počátku vedl Adam, u kterého jsme sázeli na rychlou první polovinu závodu. Do vedení šel poté klidnou jízdou Vojtěch, ale Adam předvedl v závěrečné pětistovce fantastický finiš a i on si vyjel účast ve finále A. Jako jediný klub v republice jsme tak měli hned dva závodníky mezi nejlepšími,“  pochlubil se trenér Jakub Šimon. Ve finále pak Vojtěch nestačil pouze na výše zmiňovaného Jakuba Podrazila, který už teď patří k seniorské veslařské špičce v republice,  a obsadil druhé místo. Adam většinu sil nechal v dopoledním semifinále a skončil na konečném 6. místě. Vzhledem k jeho věku je ale 6. místo obrovským úspěchem. „Kluci předvedli skvělé výkony a jsem s nimi opravdu velmi spokojený,“ přidal Jakub Šimon. Oba dva zůstávají po celý následující týden v Račicích na soustředění a o víkendu budou Českou republiku reprezentovat na mezinárodní regatě juniorů v Mnichově, kterou Vojtěch minulý rok vyhrál. Zde budou závodit v disciplínách dvojskif a párová čtyřka. Vojta si svým výkonem vyjel  i právo účasti na Olympijských hrách mládeže v Singapore, které se konají o letošních prázdninách. Do Asie se ale bohužel nepodívá, z důvodu propadlého pasu. Vojtův  výkon zapůsobil i na reprezentačního trenéra české párové čtyřky mužů  Fina Veikko Sinisalo. „Zájem z nejvyšších míst nás v klubu velice těší, je vidět, že jsme za poslední dva roky odvedli velký kus práce v technice veslování. A jak je vidět, tak dobré práce,“ uzavřel Jakub Šimon.

Dalším zúčastněným byl mezi muži Honza Psotka. Ten absolvoval celkem tři jízdy, z nichž se mu druhá nepovedla přesně podle jeho a také trenérových představ. Celkově pak v součtu všech tří časů obsadil 12. místo, což je velmi slibným výsledkem pro jeho další budoucnost. Je třeba jen v tréninkovém úsilí  vytrvat.

Svou premiéru na kontrolních závodech měla dorostenka Helena Fráňová, která obsadila 16. místo. Pro Helenu byly tyto závody určitě velmi cennou zkušeností.


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<1 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace