Panter Color a.s.

NIO Wellness

Jarní závody Brno 2010

18.04.2010 10:21  Veslaři měřili síly na Brněnské přehradě!

V sobotu, 17.4.2010,zamířili veslaři VK Morávia do Brna na již napuštěnou Brněnskou přehradu, která byla z důvodu čištění od sinic celý minulý rok z části vypuštěná. Zde se již závodilo na klasické 2km dlouhé trati pro juniorské a seniorské kategorie, pro dorost pak  1,5km a žactvo 1km. V kategorii žáků starších závodil Marek Šimoník, který potvrdil roli favorita, závod vyhrál a soupeřům dal jasně najevo, že letos budou jeho ambice vysoké. Mezi dorostenkami  závodilo hned 5 závodnic z našeho klubu, jmenovitě Karolína Tománková, Michaela Šebelová, Simona Skovajsová, Kateřina Karlíková a Helena Fráňová. Helena závodila v disciplíně skif, kde obsadila 2. místo. Ostatní dorostenky si zazávodily na dvojskifech a párovce, z nichž nejúspěšnější byl dvojskif Karolíny s Michaelou, který skončil třetí. Mezi juniory se představil trojlístek Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák a Přemysl Papp. Všichni postoupili na skifech ze svých rozjížděk a v konečném pořadí obsadil Vojta 2. místo, Adam 3. místo a Přema 5. místo, kdy ve finále byly naším úhlavním nepřítelem spíše povětrnostní podmínky. S těmi se junioři oproti soupeřům popasovali špatně a velmi slibně rozjetý závod neproměnili ve vítězství, repektive 2. místo. Vojtěch s Adamem si pak společně vyjeli zlato v disciplíně dvojskif. Mezi muži závodil skifař Jan Psotka, který obsadil výborné 2. místo, ač byl nesportovně tísněn jedním ze soupeřů ve vedlejší dráze a tedy nucen jet část dráhy v jeho vlnách a posléze v bójkách. Žena Adéla Hanáčková vybojovala v disciplíně skif třetí místo, stejné umístění pak i s Adélou Jančovou na dvojskifu.

Fotografie i podrobné výdledky se postupně objeví na stránkách.